На 7. май в нашето училище се състоя вдъхновяваща среща с Мариана Коева – собственик на суши ресторант в София. Тя гостува по покана на училището и разказа пред учениците от ученическия съвет за своя път в кулинарния бранш, любовта си към Япония и интереса си към японската кухня и култура. ![]()
По време на срещата Мариана сподели как се е научила да приготвя суши, как с постоянство, труд и желание за развитие е изградила своя професионален път и е сбъднала една мечта – собствен ресторант за суши в България. ![]()
![]()
![]()
Учениците научиха интересни факти за японската култура, начина на общуване, ценностите, уважението, дисциплината и ясно установените порядки, които характеризират японското общество.
Срещата беше изключително интересна и мотивираща, като даде на учениците ценен пример за това как страстта и упоритостта могат да доведат до успех.





